Turistické zajímavosti v okolí Červené Vody


V této sekci jsme pro Vás připravili různá, turisticky zajímavá, místa v našem okolí. Některé z Vás jistě potěší, množství cyklostezek a běžkařských tratí, které se nacházejí v této lokalitě. Jiné z Vás nadchne spíše množství památek a poutních míst nebo pozůstatky Československého opevnění z druhé světové války. Také je zde možnost výhodných nákupů v Polsku – na polské hranice je to pouhých 6km. Jsou zde také výborné podmínky pro houbaření, rybaření a sběr borůvek. Ať už jste nás navštívili kvůli lyžování, pěší turistice, cyklo turistice anebo jen tak, věříme, že zde naleznete nějaké místo, které stojí za navštívení. Přejeme příjemnou zábavu a relax v klidném a malebném prostředí v podhůří Orlických hor a Jeseníků.

Do fotogalerie okolí se dostanete tudy

Kralický Sněžník

Především pro příznivce pěší turistiky se nedaleko Červené Vody nachází hojně vyhledávaný vrchol Kralický Sněžník ve stejnojmenné přirodní rezervaci a pohoří. Tento vrchol sahá do výšky 1423 m a ve spojení s dalšími okolními turistickými místy, jako jsou například zbytky československého opevnění, nedaléké rozhledny nebo klášter Hora Matky Boží, je skvělým adeptem na vyjímečný turistický zážitek. www.sneznik.cz


Hory zážitků Dolní Morava

Další zajímavé místo , které vás zaujme stezkou v oblacích, Sky Bridge, bobová dráha, skiresort, mamutík park, adrenalinový park a jiné vyžití.


Acrobat park Aleše Valenty

Tento areál patří k největším a nejmodernějším světovým letním trénikovým střediskům akrobatického lyžování. Mimo akrobatických skoků do vody je zde možnost provádět i jiné sportovní aktivity – je zde připraveno volejbalové hřiště, stolní tenis, trampolíny a hřiště s atrakcemi pro děti. Součástí areálu je také hospůdka s Wi-Fi připojením, venkovní krytou terasou a stolním fotbálkem. www.acrobatpark.com


Muzea

Pro ty z Vás, kteří dají přednost návštěvě muzea, máme také dobrou zprávu. V okolí Červené Vody se nachází hned několik tematických muzeí, které určitě stojí za návštěvu. Jedná se především o:
Muzeum řemesel v Letohradě
Vojenské muzeum Králíky
Pivovarské muzeum Holba Hanušovice
Muzeum papíru Velké Losiny


Lyžování v okolí Červené Vody

Pokud patříte mezi příznivce lyžování, poblíž Červené Vody množství jak běžkařských tratí, tak sjezdovek. Mezi nejnavštěvovanější střediska sjezdového lyžování patří areál SKIREGION Buková Hora (viz. samostatný článek), areál Kouty s jedinou 6-sedačkovou lanovkou v ČR, areál Dolní Morava, sjezdovka Šanov – pouhé 2km od Červené Vody nebo Heroltická sjezdovka.


Místa ke koupání

Máte rádi letní koupání? Jestliže ano, pak Vás jistě potěší, že v okolí Červené Vody je hned několik koupališť a aquaparků. Například koupaliště Šumperk, krytý bazén Zábřeh, Termální koupaliště Velké Losiny nebo aquapark Žamberk a Ústí nad Orlicí. V případě, že se raději koupete v přírodě, můžeme Vám doporučit pehradu Pastviny nebo rybníky u Města Lanškroun.


Rozhledny

Pakliže jste raději pro pěší nebo cyklo turistiku nebo se prostě jen rádi podíváte na krásnou krajinu, rozhodně si nenechte ijít nádherný pohled z některé rozhledny v blízkosti ubytování Červená Voda. Nejbližší rozhledny:
Rozhledna na Křížové Hoře; GPS: 50°2’16.507″N, 16°45’26.278″E
Rozhledna Klepáč; GPS: 50°9’24.783″N, 16°47’26.499″E
Rozhledna Suchý Vrch; GPS: 50°3’7.380″N, 16°41’23.561″E


Vojenské muzeum a československé opevnění Králíky

Jestliže se zajímáte nejen o druhou světovou válku, ale i o moderní technologie a výbavu české armády, můžete navštívit Vojenské muzeum Králíky, které leží uprostřed rozsáhlého pásma československého opevnění vybudovaného před druhou světovou válkou. Mimo muzeum a množství menších obranných budov v čele s pevnostvi Bouda a Hůrka, se zde nachází také podzemní chodby, které tyto objekty propojují. Odehrává se zde také každoroční hojně navštěvovaná akce s názvem Cihelna, na které mimo jiné uvidíte simulace dobových bitev, přehled tehdejších i současných technologií a simulované zásahy složek české armády. www.armyfort.com


Skipark Červená Voda

Buková horaChcete si zalyžovat a nevíte kam? Asi pět minut autem od Červené Vody se nachází nový SKIPARK Červená Voda. Společně se SKIAREÁLEM Čenkovice tvoří SKIRESORT Buková Hora, který nabízí kvalitní lyžování pro všechny věkové kategorie. Naleznete zde čtyři strojově upravované tratě s délkou přesahující 60 km a osm sjezdových tratí. Nejdelší má 2100 m s převýšením 400 m. SKIPARK Červená Voda Vám nabídne také krytou vyhřívanou 4-sedačkovou lanovou dráhu, občerstvení, půjčovnu vybavení a servis.

www.skibukovka.cz